V pátek 27. července 2018 proběhlo na hřišti ve Všechovicích rozloučení s fotbalovou kariérou našeho oblíbeného hráče Zdráži. VIdea z této akce najdete na youtube kanálu Tatranu

Novinky

Radslavice - TATRAN 3:2 (0:0)

03.09.2014 15:11

… zemřeli na krásu, … tak by měl znít titulek k nedělnímu mistrovskému utkání v Radslavicích.                                                                                                                    Na kvalitním trávníku začal zápas ve svižném tempu již v 1.minutě zahrávali domácí rohový kop. Ve třetí minutě šel do šance Lukáš Zdražil a zakončoval  Marek Plesník, ale bez efektu. Tlak Tatranu narůstal a ve 4. minutě připravil  Radek Kozák pěkný míč pro Luboše Kubicu a ten z poza velkého vápna do tyče, odražený míč vracel Zdenek Ferenc, ale trefil břevno.v minutě 5.  Udělal hrubku domácí golman a k míčí se dostal svým důrazem Lukáš Zdražil, v prostoru malého vápna a brankové čáry „zamotal“ s brankářem a servíroval balón před  bránu,ale Zdenek Ferenc míč přes bránící hráče neprotlačil. V 10.min šli domácí do rychlého protiútoku, ale Filip Páleník v brance nohou zachránil.  O 3 min později střílel Luboš Kubica,ale míč po teči skončil v rohu. Ve 14.min opět zahrozili domácí opět po rychlém protiútoku a následně zahrávali roh. O dvě minuty později se dostal do dobré pozice Vašek Kopečný ,ale neproměnil. Byl to fotbal radost pohledět a jen se čekalo na góly. V 17. min  se opět vyznamenal „Palec“ v naší brance. A opět další závar v našem pokutovém území, ale náš kapitán Laďa Derych výtěčně ubránil. „Jezdilo se nahoru-dolu“,… a opět šel míč zleva přes Zdenka Ference na Lukáše Zdražila a ten „parádně „   pro Luboše Kubicu, ale ten ze 13-ti metrů netrefil. 23. min  a opět rychlý protiútok Radslavic a spolehlivě Filip Páleník. V 26. min po faulu domácích jsme špatně rozehráli rohový kop a domácí „tutovku“ neproměnili. V 31.min střela Zd.Ference vedle a po „sólu“ Radka Kozáka z ofsajdu na míč nedosáhl. Ve 40.min další dobrá příležitost Radslavic vedle. A těšili jsme se na 2. poločas.

Druhý poločas začal opět ve svižném temtu, domácí důsledně bránili a čekali na nebezpečné protiútoky. V 55. min po naší ztrátě míče domácí trestali a po dorážce šli do vedení 1:0. V 59.min opět chyba v obraně a domácí zvýšili na 2:0. V 72. minutě založili protiútok naši nejzkušenější, Radek Kozák na Lukáše Zdražila ten uvolnil Luboše Kubicu a snižujeme na 2 :1 . Dochází na  naší straně k střídání několika hráčů a zvyšujeme tlak na domácí. Od 83. min se domácí již jen brání, měníme systém hry již jen na zři obránce. V 85.min střílí Radek Kozák  opět do břevna, domácí přecházejí do brejku a zvyšují na 3:1. V 92. min.  se v pokutovém území domácích uvolňuje Lukáš Zdražil a závěrečná tečka 3:2 pro domácí. Na krásu se nehraje...

autor: Jiří Šimara

TATRAN - Plumlov 4:0 (1:0)

26.08.2014 13:11

Na kvalitním trávníku, i když hodně podmáčeným začali domácí borci  ve svižném tempu a již v 1.min šel do úniku Danek Rolinc, ale jeho střela lízala pravou tyč. Ve druhé minutě si naběhl do výborné pozice David Kuchař a elegantním lobem přehodil vybíhajícího brankáře a bylo to 1:0. Hosté zahrozili v sedmé minutě z rychlého protiútoku a začali s domácími držet krok. V 9. min zahrávali hosté velmi nebezpečný roh. V 21.min měli výborné střelecké příležitosti Danek Rolinc a po něm následně Zdenek Ferenc, ale střely byly  zblokovány. Potěšitelné je výrazné zlepšení u Zdenka Ference, který bojoval a oběhal obrovský prostor. Ve 23. min měl obrovskou šanci soupeř, ale Filip Páleník suverénně zachránil. 31.min přinesla roh a střelu Danka Rolince. Poločas ukončila pěkná střela Radka Kozáka.

V 46.min nebezpečná hlavička soupeře vedle a s následného protiútoku po kombinaci Ferenc-Kuchař šla střela s tečí na roh. V 56 .min Zdenek Ferenc v souboji do tyče, ale rozhodčí signalizoval ofsajd. V 57.min vystřídal lehce zraněného Marka Plesníka Tomáš Hulman. V 58.  min tvrdou střelu spolehlivě chytil „Palec“. To už byl na hřišti místo Danka Rolince zkušený Lukáš Zdražil a v 63.min šli do brejku Lukáš Zdražil a Zdenek Ferenc, ale střílená přihrávka šla těsně okolo tyče vedle. V 76. min přišel místo Radka Kozáka Tomáš Vávra. V 80.min připravil Zdenek Ferenc balón pro Lukáše Zdražila a ten se v takových situacích vyzná, 2:0 a Zdenek Ferenc pustil na své místo Tomáše Bancika. Do té doby stále aktivní hráči Sokola Plumlova začali postupně odpadat . Po pouhé minutě šel míč rychle po ose Zdražil-Vávra-Bancik a posledně jmenovaný skóroval 3:0. O tři minuty později jsme rozehrávali z pravé strany trestný kop a po  signálu nabíhající Luboš Kubica přesně na 4:0. V 90.min.se blýskli ještě pěknou akcí Zdražil-Kopečný-Bancik, ale stav zápasu zůstal nezměněn.

Co dodat po třetím kole? Mužstvu vyhovuje počet 5-ti střídajících hráčů, ideální stav pro 18-ti členný a hodně vyrovnaný hráčský kádr. Vychází nám střídání hráčů . Všichni hráči mají ofenzivní schopnosti, což je předpoklad pro atraktivní fotbal .Vždyť o branky se podíleli 3x David Kuchař,2x Lukáš Zdražil a po jedné brance Jarda Sehnálek, Tomáš Bancik, Ladislav Derych a Luboš Kubica. Samozřejmě a v neposlední řadě kvalitní trenér.

FC Viktorie Přerov - TATRAN 2:4 (2:0)

20.08.2014 06:55

V 2. kole soutěže zajížděli  naši muži k utkání do Přerova. Soupeř podle očekávání nasadil do hry i čtyři hráče divizního „A“ týmu. Zápas začal ve svižném tempu. Bohužel po protiútoku domácích a minele našeho golmana šli hráči Viktorie do vedení 1:0. V 15. minutě nastřelil David Kuchař břevno, ale dorážející Zdenek Ferenc minul branku. Hráči Tatranu  získávali převahu v držení míče, ale bez gólového efektu. Při našem tlaku došlo ve 33.min k nedorozumění Davida Kuchaře s Laďou Derychem a následoval protiútok soupeře a 2:0 pro domácí.

Do druhé půle provedl trenér Kubica dvě změny a to do branky nastoupil Filip Páleník a na hrotu nevýrazného Zdeňka Ference vystřídal Lukáš Zdražil. A byl to právě zkušený kanonýr kdo zavelel k útoku a v  51.min po vzorovém centru Jakuba Bobčiaka, zleva hlavou skóroval na 1:2 a vykřesal naději na „bodík“. V 60.min po faulu na Davida Kuchaře, Jarda Sehnálek přesnou střelou ze 20-ti metrů na 2:2. To už hráči Tatranu zcela hru kontrolovali a přecházeli do tlaku jenž vrcholil v 71.min, kdy David Kuchař zblízka dorazil a Tatran šel do vedení 2:3.  V 73.min „školil“ na brankové čáře oba domácí stopery Lukáš Zdražil, ale gól z toho nebyl. O deset minut později tedy v 83.min rozehrál Danek Rolinc a Laďa Derych hlavou přesně na 2:4. V 85.min již diváci zvedali ruce nad hlavu po páté, ale technicky koplý trestný kop Jardy Sehnálka šel“ falší“ vedle. V 90.minutě měl ještě tutovku na noze Lukáš Zdražil, když oba stopery Viktorie opět posadil na zadek a ukázal, že taky „umí „ minout branku.A to byla závěrečná tečka za utkáním.

Střídání : Ferenc (46. Zdražil), Kubját (46. Páleník), Plesník (67.Rolinc),Bobčiak (70. Vávra),Kuchař (84.Hulman)

Sestava : Kubját-Březík,Derych,Sehnálek-Kubica-Plesník,Kozák,Bobčik- Kuchař, Ferenc

Hrající trenér Lubomír Kubica

NAPSAL O NÁS SOUPEŘ...fcprerov.cz/?page=vysl&m=bb

Vrchoslavice - TATRAN

12.08.2014 15:35

Nový soutěžní ročník začali hráči Tatranu ve Vrchoslavicích. V obou celcích se objevily letní posily.

První 15-ti minutovka byla s mírnou převahou hráčů Tatranu . V 6.min Tomáš Hulman střílel nad. V 9. min na hrotu hrající David Kuchař hlavičkoval nad o chvíli později rovněž Tomáš Hulman. Ve 20.min poprvé výrazněji zahrozil soupeř, ale Petr Kubját včasným vyběhnutím  šanci zmařil. V 25. Min nařídil rozhodčí občerstvovací přestávku a po ní jsme zahráli rohový kop. Po odrazu se k míči dostal Radek Kozák a jeho „dělo“ s tečí vyrazil bravůrně domácí golman. Naše chyba v defenzivě a opět vynikající náš golman a v 30.min zmařená tutovka soupeře. Ve 40.min přišly v krátkém sledu 2 šance Davida Kuchaře  a pak si soupeř dal vlastní břevno. Ve 44. min brejk soupeře a opět vynikající „Šutr“.

Druhý poločas soupeř přidal a po chybě v naší defenzívě šel do vedení  1:0. Ještě v téže minutě Petr Kubját 2x podržel mužstvo jistými zákroky. V 53. min  náš kapitán Ladik Derych  hlavou nad. V 62. min opět hrubka v rozehrávce a rychlý protiútok a 2:0 pro domácí.  V 72.min v akci opět Petr Kubját v spolu s Laďou Derychem a Lubošem Kubicou naši nejspolehlivější.Pokutový kop za faul na našeho Zdenka Ference proměnil v 75.min David Kuchař. V 83.min lob Tomáše Vávry vedle. V 84. Měl vyrovnání na noze David Kuchař ale nad. A protože tlak Tatranu narůstal rozhodčí utkání „zkrátil“, přestože se střídalo 6 hráčů.

Sestava : Kubját-Březík,Derych, Kubica, Sehnálek,- Plesník, Hulman , Kozák,Bobčiak,- Danek

Rolinc, David Kuchař. Do hry zasáhli i střídající hráči : Tomáš Vávra, Marek Doležal,Zdeněk Ferenc, Josef Šindelek, Václav Kopečný.

Hrající trenér : Lubomír Kubica

V neděli 17. Srpna hrajeme opět venku a to s Viktorií Přerov

autor:  Jiří Šimara

Představujeme...

06.08.2014 15:15

Jak již bylo zaznamenáno , do Tatranu příchází jako posila a současně trenér mužů Lubomír Kubica. Zeptali jsme se pár otázek,abychom jej fotbalové veřejnosti představili.

Otázka:  Kde jsi fotbalově působil ?

S fotbalem jsem začínal v tehdejší Sigmě Hranice a od 16-let jsem byl v Baníku Ostrava a na hostování v Drnovicíh. Tam jsem si zahrál i tehdejší pohár UEFA. Odtud vedly mé fotbalové kroky do Kazachstanu s klubem Irtyš Pavlodar jsem se stal 2x vítězem tamní ligy. Pak jsem byl v A.S. Trenčín a potom na dva roky do N.K. Maribor  se kterým jsem vyhrál Slovinskou ligu. Tesně před začátkem Evropské ligy jsem přestoupil do Izraelského klubu A.S. Ashdod a vyhrál s ním i Ligový pohár. Další kroky vedly znovu na východ tentokrát do Azerbajdžánu  a s tamním Interem Baku jsem se stal opět mistrem ligy.Roky přibývaly a táhlo mne to domů, proto závěr profesionální kariery jsem strávil ve Fasta  Zlín. Do Tatranu jsem přišel na hostování.

Tak to je docela pestrá kariera.

Otázka: S jakým cílem bude tvoje působení, vlastníš trenérskou Licenci „B“, obrovské zkušenosti ,atd.

Tak ještě nechci do fotbalového důchodu, chci se taky trenérsky seberealizovat, určitě si zvýším trenérskou kvalifikaci. Mužstvu jako trenér mám taky co nabídnout,… a cíl?  Ten je přece jasný. Nechci nic zakřiknout, může přijít zranění ,ztráta formy a je potřeba taky to fotbalové štěstí.Zkušenosti a kontakty z profesionálního fotbalu chci využít i při práci s mládeží.  Zázemí dobré a máme chuť pracovat a udělat příznivcům a sponzorům radost.

Otázka: A co ostatní  koníčky ?

Při profesionálním fotbalu mnoho času  nebylo. Při mém působení na východě jsme se připravovali třeba čtyřfázově. Teď je to hlavně moje rodina, stavba rodinného domu, rybolov, v zimě snowboard.

Děkuji a přeji hodně zdaru a štěstí a úspěchy ve Všechovicích. Taky děkuji.

šéfredaktor: Jiří Šimara

Podepsáno!!!

30.07.2014 23:17

Po dlouhém a vyčerpávajícím vyjednávání s klubem FC Fastav Zlín bylo odklepnuto půlroční hostování hráče a zároveň hrajícího trenéra Lubomíra Kubice

24.07.2014 13:54

Do právě začínající sezony nastoupil do Tatranu jako šéftrener p. Pavel Pumprla. Jeho pozice bude zastřešovat všechny celky od přípravy až po dospělé. Chceme využít jeho bohatých zkušeností a kontaktů pro rozvoj fotbalu v regionu. Navázat na to co před 20-ti roky tady zrealizoval učitel Jaroslav Otáhal.

Otázka:  Jaká byla Tvoje sportovní kariera ?

Svoji karieru jsem začal v tehdejší Sigmě Hranice, vojnu jsem strávil ve VTJ Písek. Po návratu jsem dostal nabídku a hrál v tehdejším Spartaku PS Přerov. Následoval návrat do SK Hranic, poté jsem 2 roky hrál v Rakouském Fraenbergu. Následoval opět návrat domů a pomoci SK Hranice. Závěr aktivní kariery jsem postupně prožil krásné fotbalové sezony ve Viganticích, Kunštátě a naposledy v Hustopečích nad Bečvou.

Otázka : Vím ,že jsi majitelem nejvyšší fotbalové licence „A“ (pak už jen profi), jaké jsou tedy sportovní a osobní cíle ?

Do Všechovic  přicházím po vzájemné domluvě s cílem realizovat projekt rozvoje mládeže ,vytvořit podmínky pro postupné zlepšení kvality a splnění sportovních cílů. Materiální zázemí je na tento region velmi dobré, jen je správně využít a zapojit větší fotbalový personál. Samozřejmě zastřešuji a odpovídám za výsledky 1. mužstva. Je toho spousta, to se nedá shrnout jen do několika řádků.

Otázka :  A co ostatní koníčky, je na ně čas ?

Především je to rodina, cykloturistika  a další sporty a trochu zahrada.

Děkuji  za rozhovor a ať se Ti  daří. Taky děkuju

Šéfredaktor: Jiří Šimara

změny v TATRANU

12.07.2014 11:46

- změna trenéra Lubomír Kubica

- příchod hráče Marek Doležal (Býškovice)

- příchod hráče Zdenek Ferenc ( Lipník nad. Bečvou )

- rozvoj mládeže

…Co nového v našem sportu

30.06.2014 18:26

V pátek 27. června proběhl v Olomouci aktiv zástupců oddílů fotbalových klubů a následné vylosování nového ročníku krajských soutěží. Za TATRAN Všechovice byl pověřen k zastoupení sekretář Jiří Šimara.  Podrobné rozlosování bude zpracováno v nejbližší době.

Jen prozradíme že muži v „B“ třídě začínají 10. srpna ve Vrchoslavicích a dorost v“ krajském přeboru“ začíná v Konicích na umělé trávě (čas dle hlášenky).

Pár postřehů z aktivu….

-Nově se v soutěži dospělých může střídat 5 hráčů.

-Mládež platí střídání podobně jako v hokeji

-střídavý start dorostenců v družstvech mužů platí 3 hráči do konce dorosteneckého věku

-výběr dresů, platí právo volby pro domácí, pokud se kluby (sekretáři) nedohodnou předem. tzn. Na utkání „venku“ se povezou dvě sady různé barvy.

-odměna rozhodčím v krajských soutěžích nově :

Hlavní rozhodčí 900,- kč a pomezní 450 ,- Kč , paušalně za zápas

( v 1.lize je to 25 tisíc za zápas + přímé náklady,…V diskuzi dále vystoupili Mgr. Jiří Kubíček (FAČR), p.Vinklárek(Opatovice),p.Kopřiva (Hustopeče),Mgr. Lužný .

j. Šimara

TATRAN - Tovačov: upevňujeme 3. příčku

26.06.2014 06:39

11. min     T. Hulman tyč

25. min.    T. Hulman tyč z 16. Metrů

34. min.    D. Rolinc hlavička nad

36. min.   T. Hulman hlavička nad

38. min.   L. Derych hlavička nad po rohu

44. min.   R. Kozák hlavička nad po rohu

45. min.   L. Zdražil střela nad

47. min.   střídání Zdražil za Bobčiaka

60. min    R. Kozák  1:0

65. min.   1:1 soupeř vyrovnává ( P. Tvrdý)

68. min. střídání Páleník za Přikryla

68. min. Vávra po asistenci Přikryla  2:1

77. min.   střídání Plesník za Kopečného

Sestava: Plesník, Derych, Sehnálek, Březík, D. Rolinc, Kozák, Hulman, Vávra, Páleník, Zdražil

Hl. rozhodčí: Pospíšil