Radslavice - TATRAN 3:2 (0:0)

03.09.2014 15:11

… zemřeli na krásu, … tak by měl znít titulek k nedělnímu mistrovskému utkání v Radslavicích.                                                                                                                    Na kvalitním trávníku začal zápas ve svižném tempu již v 1.minutě zahrávali domácí rohový kop. Ve třetí minutě šel do šance Lukáš Zdražil a zakončoval  Marek Plesník, ale bez efektu. Tlak Tatranu narůstal a ve 4. minutě připravil  Radek Kozák pěkný míč pro Luboše Kubicu a ten z poza velkého vápna do tyče, odražený míč vracel Zdenek Ferenc, ale trefil břevno.v minutě 5.  Udělal hrubku domácí golman a k míčí se dostal svým důrazem Lukáš Zdražil, v prostoru malého vápna a brankové čáry „zamotal“ s brankářem a servíroval balón před  bránu,ale Zdenek Ferenc míč přes bránící hráče neprotlačil. V 10.min šli domácí do rychlého protiútoku, ale Filip Páleník v brance nohou zachránil.  O 3 min později střílel Luboš Kubica,ale míč po teči skončil v rohu. Ve 14.min opět zahrozili domácí opět po rychlém protiútoku a následně zahrávali roh. O dvě minuty později se dostal do dobré pozice Vašek Kopečný ,ale neproměnil. Byl to fotbal radost pohledět a jen se čekalo na góly. V 17. min  se opět vyznamenal „Palec“ v naší brance. A opět další závar v našem pokutovém území, ale náš kapitán Laďa Derych výtěčně ubránil. „Jezdilo se nahoru-dolu“,… a opět šel míč zleva přes Zdenka Ference na Lukáše Zdražila a ten „parádně „   pro Luboše Kubicu, ale ten ze 13-ti metrů netrefil. 23. min  a opět rychlý protiútok Radslavic a spolehlivě Filip Páleník. V 26. min po faulu domácích jsme špatně rozehráli rohový kop a domácí „tutovku“ neproměnili. V 31.min střela Zd.Ference vedle a po „sólu“ Radka Kozáka z ofsajdu na míč nedosáhl. Ve 40.min další dobrá příležitost Radslavic vedle. A těšili jsme se na 2. poločas.

Druhý poločas začal opět ve svižném temtu, domácí důsledně bránili a čekali na nebezpečné protiútoky. V 55. min po naší ztrátě míče domácí trestali a po dorážce šli do vedení 1:0. V 59.min opět chyba v obraně a domácí zvýšili na 2:0. V 72. minutě založili protiútok naši nejzkušenější, Radek Kozák na Lukáše Zdražila ten uvolnil Luboše Kubicu a snižujeme na 2 :1 . Dochází na  naší straně k střídání několika hráčů a zvyšujeme tlak na domácí. Od 83. min se domácí již jen brání, měníme systém hry již jen na zři obránce. V 85.min střílí Radek Kozák  opět do břevna, domácí přecházejí do brejku a zvyšují na 3:1. V 92. min.  se v pokutovém území domácích uvolňuje Lukáš Zdražil a závěrečná tečka 3:2 pro domácí. Na krásu se nehraje...

autor: Jiří Šimara