Kostelec na Hané. : Tatran Všechovice 2 : 1 (pol. 0:0)

16.09.2014 16:13

Netradičně již v sobotu zajížděli hráči Tatranu do Kostelce na Hané. Nezvyklý termín se promítl i do našeho kádru připravenému k zápasu s pouze dvěma střídajícími hráči. Protože hráči Tatranu by mohli být letošní „štikou „ soutěže, bylo poznat, že se domácí  poctivě připravovali s cílem neinkasovat (na jaře jsme v Kostelci vyhráli 4:1 brankami Lukáše Zdražila,  Toma Hulmana a 2x Marek Přikryl).                                                                                                     1.min a hned střela domácích vedle, 3.min Kuba Bobčiak rovněž vedle. V minutě 5. centr zakončený domácími hlavičkou vedle. Ve 13. minutě se vydal k sólu přes půl hřiště Jarda Sehnálek, ale střela nad. První roh jsme kopali ve 23.minutě, pak měli domácí stejnou příležitost hned 2x. V 27. minutě krátké sólo Jakuba Bobčiaka končí střelou na břevně. V této fázi zápasu měli hráči Tatranu více ze hry. Po faulu na Davida Kuchaře v 31.minutě jsme se snažili rozehrát nacvičenou kombinací z 27 metrů, ale špatně. V 37. min. výtečně Filip Páleník po rohu domácích. 39.min Jarda Sehnálek střílí, ale obrácenou falši vedle. 40.min roh domácích a střela podél branky vedle. V závěru poločasu ještě střela Jakuba Bobčiaka na branku ,ale bez efektu.

Druhý poločas začal opět v nepříliš svižném tempu a  ŽK pro Luboše Kubicu za běžný faul. V 51. minutě zahráváme opět rohový kop po střele Radka Kozáka a Václav Kopečný hlavičkuje nad. Domácí odpovídají protiútokem a střela do protipohybu našeho golmana šla na štěstí vedle. V 57.min střídá Davida Kuchaře David Chlup a v 64.min namísto Daniela Rolince jde zkušený Lukáš Zdražil. Přišla 66.minuta a do té doby náš snad nejlepší a bez chyby hrající kapitán Laďa Derych ztrácí nepřesnou rozehrávkou míč a střela soupeře proměněna ve vedení 1:0 pro domácí. Trošku jsme v této fázi hry zůstali zaskočeni. Přichází 77.minuta faul na naše hráče před pokutovým územím domácích neodpískán, brejk a faul na naší straně- pokutový kop. První střelu brankář Páleník vyrazil, ale proti doráženému míči již nestačil 2:0 pro domácí. Opět přecházíme na hru na tři obránce a „šlapeme“ do soupeře. Domácí přecházejí do protiútoku, ale jejich šanci likviduje David Chlup. To jsme již hráli v deseti hráčích po vyloučení Radka Kozáka. V 84.minutě velí k vyrovnání kapitán Ladik Derych a střelou po zemi snižuje na 1:2. V závěru mají velkou šanci i domácí, ale bez efektu. Byl to z naší strany asi nejméně vydařený zápas podzimu. Ale „šlapeme „ dále, v neděli nás doma čeká nováček soutěže Otinoves.

Sestava Tatranu: Páleník-Kopečný,Derych,Kubica,Sehnálek,-Plesník,Kozák,Bobčiak,-Kuchař-Ferenc,Rolinc.

Střídali David Chlup a Lukáš Zdražil. Hrající trenér Lubomír Kubica.

autor: Jiří Šimara